Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування

Важливим осередком професійної музичної освіти та академічної культури нашої області є Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І. Заремби – творча майстерня мистецьких кадрів, яка бере активну участь у становленні системи музичної освіти, пропагує високе академічне мистецтво, вдосконалює свою культурно-освітню діяльність, виконує почесну місію у формуванні духовності та почуття національної гідності.

Основною концепцією організації навчальної роботи в музичному коледжі є збереження та розвиток кращих традицій вітчизняної музично–педагогічної школи, узагальнення передового педагогічного досвіду викладачів закладу, а також оновлення змісту професійної музичної освіти, пошук і творче впровадження в педагогічну практику інноваційних освітніх технологій та сучасних методик, активна концертна діяльність.

З 2012 року Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби очолює Віктор Бернацький. У 2024 році колектив відзначатиме 65 років від дня заснування закладу.

Хмельницький музичний коледж ім. В.І.Заремби готує фахівців за спеціальністю 025 «Музичне мистецтво»: спеціалізації – «фортепіано», «оркестрові струнні інструменти», «оркестрові духові та ударні інструменти», «народні інструменти», «хорове диригування», «теорія музики», «спів».

Сьогодні заклад має високий творчий потенціал у впровадженні інноваційних технологій навчання та виховання.

Викладачі коледжу здійснюють постійну методичну допомогу викладачам музичних шкіл міста та області, проводять профорієнтаційну, лекційну діяльність у різноманітних закладах та установах міста.

Серед педагогів закладу:

  • заслужені артисти України: Щур В.Г., Леонова О.В., Цмур О.Г.
  • заслужені діячі мистецтв України: Леонов С.О., Босенко М.І.
  • заслужені працівники культури України: Широкова Е.О., Разумова В.А.
  • кандидат педагогічних наук – Гавриленко Л.М.
  • кандидати мистецтвознавства: Варавкіна-Тарасова Н.П., Вавренчук І.А., Сікорська А.В.
  • доктор філософії – Круліковська Т.П.
  • відмінники освіти України: М.Босенко, Т.Левчук, І.Стрельникова, Ж.Волкова, В.Разумова, Л.Радченко, Е.Широкова.
  • лауреати обласної премії ім. Т.Г.Шевченка: Разумова В.А., Босенко М.І., Щур В.Г.
  • лауреати обласної премії ім. В.І.Заремби: Радченко Л.Г., Широкова Е.О., Бородавко Н.С.
  • лауреати обласної премії ім. К. Широцького: Цимбалюк С.Д., Хлистун Л.П.

Щорічно студенти навчального закладу беруть участь у виконавських конкурсах різних рівнів та здобувають перемоги, що є свідченням високого рівня професійної підготовки. Крім того, суденти мають можливість удосконалювати виконавську майстерність у творчих колективах області.

Сьогодні, в умовах воєнного стану,  колектив Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В.І. Заремби продовжує працювати, формувати та навчати творчу музичну еліту, активно підтримує дух воїнів ЗСУ численними волонтерськими концертами, патріотичними заходами, залучає студентську молодь до виготовлення маскувальних сіток, окопних свічок, зібрання необхідної матеріальної допомоги захисникам України.

 

Історична довідка

Хмельницьке музичне училище було створено 21 січня 1959 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2000 року училищу було присвоєно ім’я видатного українського композитора, піаніста та громадського діяча ХІХ ст., нашого земляка Владислава Івановича Заремби.

Заклад пишається своїми випускниками, серед яких – народні артисти України, заслужені діячі мистецтв України, заслужені артисти України, лауреати  Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, заслужені працівники культури України, провідні сучасні композитори, науковці та педагоги в галузі музичного мистецтва, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Відповідно до рішення сесії Хмельницької обласної ради від 27 вересня 2017 року Хмельницьке музичне училище ім. В.І. Заремби було перейменовано на Хмельницький музичний коледж ім. В.І. Заремби.

У 2017 році колектив Хмельницького музичного коледжу розпочав навчальний процес у сучасному просторому приміщенні по вул. Прибузька, 8. Введено в експлуатацію студентський гуртожиток на 120 місць.

Суттєве поліпшення матеріально-технічної бази відкриває нові можливості та перспективи для розвитку навчального закладу та підвищення його конкурентоспроможності в мистецькому освітньому просторі.

попередня статтяТурбота про майбутнє: Віолета Лабазюк відвідала будинок дитини
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем Соборності